Kiel kontribui

El la retpaĝaro de Ĉeĥa Esperanto-Junularo.

Rimarko por neĉeĥparolantoj: Tiu ĉi paĝo eksplikas en la ĉeĥa lingvo kiel membroj de ĈEJ povas akiri salutnomon kaj ekkontribui al tiu ĉi retpaĝaro. Se vi pro iu ajn kialo ankaŭ interesiĝas esti kapabla kontribui (ekzemple se vi estas reprezentanto de e-asocio proksima de Ĉeĥio kaj volas kontribuadi al la listo de aranĝoj), tiam bonvolu kontakti la prizorganton de tiu ĉi retpaĝaro kaj sciigi al li vian peton. Ni klopodos akcepti tian peton kaj poste bonvenigos viajn kontribuojn.

Jak přispívat

Na stránky České esperantské mládeže smí a je nabádán přispívat každý její člen. Abyste získali možnost přispívat, musíte nejprve získat uživatelské jméno (salutnomo) a heslo. Pokud vlastní uživatelské jméno ještě nemáte, můžete o jeho bezplatné přidělení požádat správce těchto stránek. S pomocí uživatelského jména a hesla se poté již můžete do systému přihlásit prostřednictvím odkazu ensalutu vpravo nahoře. Po přihlášení máte možnost měnit obsah stránek prostřednictvím odkazu edit (redaktu) na liště nad názvem stránky. Více o tom, jak se editují stránky, naleznete v článku nazvaném Jak editovat stránku.

Co přispívat

Abychom podpořili zájem našich členů o stránky ĈEJ a umožnili jim procvičovat své znalosti esperanta, nabízíme každému členovi možnost vytvářet si v rámci webu ĈEJ vlastní stránku, na kterou si může umístit např. informace o sobě, kontakt na sebe, článečky z oblastí svého zájmu, odkazy na své oblíbené internetové stránky, své texty v esperantu apod. Na tuto svou osobní stránku se po přihlášení dostane po kliknutí na své uživatelské jméno vpravo nahoře nebo po kliknutí na své skutečné jméno v seznamu členů ĈEJ. Tato stránka nese vaše jméno (např. "Jan NOVÁK"). Ostatní stránky na webu ĈEJ běžně editovat nemůžete, nicméně pokud byste k tomu cítili potřebu, můžete nás v této věci kontaktovat.

Proč přispívat

Pokud se zapojíte do tvorby našich stránek a začnete přispívat např. články o sobě či svých zájmech, umožníte tak ostatním členům, ale prostřednictvím esperanta i mnoha dalším lidem z celého světa poznat vás a to, o co se zajímáte, a bude se s nimi moci podělit o své znalosti. A právě touha sdílet s ostatními to, co sami víte a ostatním můžete nabídnout, je základním hnacím motorem i takových velkých projektů jako je encyklopedie Wikipedia (http://www.wikipedia.org/) či její esperantská verze Vikipedio en Esperanto (http://eo.wikipedia.org/). Doufáme, že se s podobným zájmem setkáme u vás, členů naší mládeže. Rozhodně se nebojte, že třeba ještě esperanto tak dobře neovládáte, a pište tak, jak dokážete. Ostatní vám určitě i tak porozumí a mohou vám pak třeba i poradit a něco nového vás naučit. Tak si současně můžete své znalosti zajímavou formou procvičit a zlepšit.

Personaj iloj