Invito al la 1-a renkontiĝo de ĈEJ

El la retpaĝaro de Ĉeĥa Esperanto-Junularo.

Rimarko por neĉeĥparolantoj: Bv. pardoni, ke tiu ĉi paĝo ekzistas nur en la ĉeĥa lingvo. Ĝi aŭ okupiĝas pri internaj aferoj de ĈEJ, aŭ ni bedaŭrinde ĝis nun ne sukcesis traduki ĝin.

Velké setkání českých esperantistů, původně ohlášené na uplynulý víkend, bylo přeloženo na říjen, abyste měli dost času na své školní povinnosti a mohli si s dostatečným předstihem naplánovat svou cestu.

O víkendu ve dnech 7. až 9. října 2005 se uskuteční první poznávací setkání České esperantské mládeže. Setkáme se v domě esperantistů (ulice Esperantistů 3, Třebíč) během pátečního odpoledne. Ubytování bude zajištěno na témže místě, spacák s sebou. Poplatek za účast ve výši 100 Kč bude odpuštěn těm, kteří zaplatili nebo na místě zaplatí členský poplatek ĈEJ pro rok 2005 (50 Kč). Na programu jsou kromě prohlídky Třebíče i přednášky o proběhlém Mezinárodním kongresu mládeže v Polsku a Celosvětovém kongresu esperanta v Litvě. Nebudou chybět ani různé hry, esperantská muzika a filmy a možnost seznámit se a povykládat si s dalšími mladými esperantisty z ČR. A možná budete mít i možnost popovídat si s esperantistou ze zahraničí...

Město Třebíč leží na jižní Moravě, 1 hodinu od Brna a 2,5 hodiny od Prahy. Dům esperantistů Theodora Kiliána, kde se sejdeme, je 20 minut chůze od vlakového i od autobusového nádraží. Z vlakového nádraží jděte nejprve do centra na Masarykovo náměstí a přes něj dál na Sucheniovu ulici. Z autobusového nádraží na Sucheniovu dojdete přes řeku a Komenského náměstí, kde zahnete vpravo. V obou případech pak pokračujte stále dál po této ulici. Až po ní projdete dále rovně přes křižovatkou s kostelem po pravé ruce, je první ulice vpravo po 200 m ulice Doleželova. Tu minete a po pár krocích zahnete vpravo do uličky Esperantistů, kde se už se nachází Dům esperantistů Theodora Kiliána. Mapku cesty naleznete pod tímto článkem. Na místě budeme k zastižení od pátečního odpoledne. Dle vašich možností je možné zúčastnit se i jen části setkání. Svou účast prosím předem ohlaste e-mailem, telefonicky nebo přes SMS. Informace: Dagmar CHVÁTALOVÁ <chrosticek@seznam.cz> (mailto:chrosticek@seznam.cz), mobil 775 120 919.

Mapa centra Třebíče s vyznačeným domem esperantistů

Pro zobrazení mapy v plné velikosti na ni klikněte levým tlačítkem myši.

Enlarge


Posunovat, přibližovat a dále manipulovat s mapou Třebíče můžete na mapy.centrum.cz (http://supermapy.centrum.cz/map.php?&bbox=3563347.9112696145:5453643.326390871-3564609.9112696145:5454646.085306705&mapsize=3&poi=2,6,7&origin=&sid=&okoli=&hledani=).


Personaj iloj