Karol RYDLO

El la retpaĝaro de Ĉeĥa Esperanto-Junularo.

Česky

Narodil jsem se v roce 1985 a pocházím z krásného města Uherské Hradiště. Od roku 2005 studuji Vysoké Učení Technické v Brně - Fakultu Informačních technologií(VUT-FIT). Kromě informačních technologii se také, občas až vašnivě, zajímám o biologii :-) K esperantu sem se dostal v září 2006, může za to Marek Blahuš a Alla Kudrjaŝova, avšak učit jsem se ho začal až cestou vlakem na setkání Ago-Semajno 2006 v Polsku.

V roce 2007 jsem se jedním z iniciatorů cesty na Ukrajinu, společně s Markem a dalšími českými a sloveskými esprantisty, a z části také navštívil SES(Slava Esperanta Studado-Slovanské štúdium esperanta) na Slovesku.

Esperante

Mi naskiĝis en 1985 kaj devenas de la urbo Uherské Hradiště(Ĉeĥio). Ekde de jaro 2005 mi studas informatikon ĉe la VUT-FIT en Brno. Krom informatika technologio mi interesas ankau pri biologio.

Al esperanto mi akiris en septembro 2006, tiam mi rekontiĝis kun Marek Blahuš kaj Alla Kudrjaŝova, sed mi komencis lerni espranton en trajno de la rekontiĝo Ago-Semajno 2006 en Polando.

En jaro 2007 mi estas iniciatinto de vojaĝo al Ukrajino, kune kun Marek kaj aliaj ĉeĉaj kaj slovakaj esperantistoj, kaj poste mi partoprenis SES(Slava Esperanta Studado) en Slovakio.

Personaj iloj