Kristnasko 2005

El la retpaĝaro de Ĉeĥa Esperanto-Junularo.


90px-Christmas_tree_sxc_hu.jpg

Drazí členové České esperantské mládeže!

Přicházejí Vánoce (esperantsky Kristnasko), svátky klidu a míru, a při této příležitosti bychom se s vámi rádi podělili o pár zajímavých informací a nabídli vám několik dárků pro zpestření atmosféry vašich vlastních vánoc.

Oslavte společně s námi univerzální svátek - Vánoce - v duchu univerzálního jazyka - Esperanta!

Koledy

Kristnaska%20Kordo.jpg

Esperanto je živý jazyk, což znamená mj. i to, že je v něm vytvářena hudba, existují hudební skupiny a písničky všech žánrů.

K Vánocům zase neodmyslitelně patří koledy a různé další typické vánoční popěvky a melodie.

Věděli jste, že...

  • ... holandská hudební skupina Akordo (http://www.musicexpress.com.br/Artisto.asp?Artista=203) vydala hudební CD s názvem Kristnaska kordo (http://www.musicexpress.com.br/Albumoj.asp?CD=388) s 25 esperantskými vánočními koledami, mezi kterými se nachází kromě známých hitů např. i esperantská verze tradiční české koledy Nesem vám noviny (v esperantu s názvem Aŭdu, aŭdu?
  • ... si můžete z internetu zdarma a legálně stáhnout (http://www.musicexpress.com.br/Artisto.asp?Artista=203) hned několik vánočních koled v esperantu ve formátu MP3 - kromě zmiňované Nesem vám noviny např. i Tichou noc (pod názvem Paca nokt'?
  • ... texty k téměř 150 esperantským koledám (jak překladům známých koled, tak i původním písním) můžete najít na internetu (http://www.geocities.com/cigneto/thcind/kristnasko.html), často dokonce i s melodiemi ve formátu MIDI ?

Předvánoční setkání

180px-Jested.jpg

Při příležitosti blížích se Vánoc vás srdečně zveme na předvánoční setkání našich mladých členů, které se uskuteční o víkendu 16.-18.12.2005 v Liberci. Pokud si chcete užít pohodové předvánoční atmosféry, projít se zasněženým Libercem, navštívit jeho okolí, setkat se s dalšími českými mladými esperantisty nebo se třeba něco víc dozvědět o esperantu, možnostech dopisování, akcích a plánech české mládeže či třeba mezinárodních setkání, určitě přijeďte - i pokud to máte do Liberce trochu dál, protože to určitě bude stát za to! Navíc, ubytování je tentokrát zadarmo!

>>> Více viz pozvánka na předvánoční setkání...

Nový rok

Také na přelomu roku se esperantisté scházejí, aby společně oslavili příchod nového roku a pořádně se pobavili a užili společně zimního počasí a volného svátečního času. Pokud jste si zatím nevybrali z nabídky silvestrovských setkání mladých esperantistů, pak určitě neváhejte a projděte si naši nabídku.

040102_027.jpg

Na setkání v německém Xantenu se už sice asi bude na poslední chvíli shánět jízdenka těžko, ale do polského Zakopane (mimochodem, dějiště úspěšného letního IJK) je to od nás co by kamenem dohodil a přihlásit se pořád ještě dá, takže - zvlášť, pokud jste ještě nikdy mezi zahraničními esperantisty nebyli - vám doporučujeme sebrat odvahu a zúčastnit se!

>>> Více viz nabídka zajímavých silvestrovských akcí...

Závěrem

Radostné prožití vánočních svátků a všechno nejlepší do nového roku 2006 všem mladým českým esperantistům přeje

vaše vedení České esperantské mládeže
(Dáša, Marek, Aleš, Tomáš a Dan)
Personaj iloj