Oferto de partoprenindaj novjaraj aranĝoj (2005-2006)

El la retpaĝaro de Ĉeĥa Esperanto-Junularo.

Revision as of 00:37, 21. Okt 2005; view current revision
←Older revision | Newer revision→

Je podzim, Vánoce a Nový rok se blíží... Už jste přemýšleli, jak strávíte letošního Silvestra? Což takhle vydat se letos oslavit příchod nového roku s mladými esperantisty do Německa či do Polska, skvěle se přitom pobavit, a strávit příjemný týden s novými přáteli z celého světa bez komunikačních bariér a s možností konečně využít to, co jste se už naučili z esperanta, či své znalosti nenucenou formou výrazně zlepšit?

Pokud vás láká myšlenka oslavy nového roku s esperantisty na některém z mnohých silvestrovských esperantistických setkání, předkládáme vám nabídku dvou nejzajímavějších, které jsme pro vás vybrali na základě svých vlastních zkušeností a geografické blízkosti k České republice:

040102_027.jpg

Internacia Seminario v Německu

is-2005-logo-hell-3-klein-2.png

Mezinárodní týden (49. ročník, letošní téma: Náboženství, kultury a životní filozofie ve 21. století)

  • Místo konání: vždy v některém německém městě, letos Xanten (poblíž Dortmundu)
  • Doba konání: 27.12.2005 - 3.1.2006 (možnost zúčastnit se jen části)
  • Počet účastníků: 250, z celého světa (dle účasti loňského ročníku konaného ve Wetzlaru)
  • Česká účast: již se přihlásili Marek BLAHUŠ a Jan URBÁNEK, kteří poletí společně letadlem z Prahy - přidáte se k nim?
  • Odhadovaná cena: účast 1260 Kč (př. pro věk 18-21, bez stravy; za příspěvek k programu lze získat slevy) + doprava 1500 Kč (zpáteční autobusová jízdenka či letenka(!))

Více informací naleznete na webových stránkách (http://www.internacia-seminario.de/) setkání. Své osobní zkušenosti z loňského ročníku vám rád sdělí a vaše otázky zodpoví Marek BLAHUŠ (kontakty po kliknutí). Nezapomeňte se podívat také na FOTOGALERII (http://skej.esperanto.sk/galerio.php?lingvo=sk&kio=ISO_05) z loňského ročníku (děkujeme slovenské mládeži za odkaz). Vyplatí se přihlásit se včas - nejvýhodnější ceny platí jen do 31.10.!

Ago-Semajno v Polsku

ASO_LOG_kopia.gif

Akční týden

  • Místo konání: vždy v polském městečku Zakopane v podhůří Tater (poblíž Krakova), kde se v létě 2005 konal Mezinárodní kongres mládeže IJK
  • Doba konání: 27.12.2005 - 2.1.2006 (možnost zúčastnit se jen části)
  • Počet účastníků: 80, především ze střední a východní Evropy (takže se vedle esperanta můžete obstojně dorozumět i česky ;-)
  • Česká účast: zatím se nikdo nechystá, nicméně pro členy naší mládeže máme od polských organizátorů osobní pozvání
  • Odhadovaná cena: účast 1200 Kč (bez stravy, na věku nezáleží; za příspěvek k programu lze získat slevy) + doprava 960 Kč (zpáteční vlaková jízdenka Praha-Krakov se slevou MOST)

Více informací naleznete na webových stránkách (http://www.aso.pej.pl/) setkání. Své osobní zkušenosti z účasti na podobných setkáních vám rád sdělí a vaše otázky zodpoví Marek BLAHUŠ (kontakty po kliknutí). Nezapomeňte se podívat také na FOTOGALERII (http://www.pej.aplus.pl/aso/aso-2004/galerio/index.php?lang=czech) z loňského ročníku (v češtině s polskými a esperantskými popisky obrázků). Vyplatí se přihlásit se včas - nejvýhodnější ceny platí jen do 31.10.!

Shrnutí

Neváhejte a zúčastněte se některého ze silvestrovských esperantských setkání - je to jedinečná příležitost, jak se pobavit, poznat nové přátele a zlepšit se v jazyce! Pro mnohé lidi se právě takovéto akce stávají jedinečným zážitkem a první zkušeností s "živoucím" esperantem na mezinárodní úrovni, na kterou pak ještě dlouho vzpomínají.

Pokud uvažujete o účasti na některé z nabízených akcí, pospěšte si, ať se stihnete přihlásit do 31.10. a získáte tak výhodnější ceny! O pomoc s platbou zálohy nutné pro uznání přihlášky požádejte nejlépe emailem Marka BLAHUŠE (kontakt po kliknutí na jméno). Samozřejmě je možné se přihlašovat i nadále po 31.10. - pouze za to zaplatíte o něco málo víc na účastnickém poplatku a možná už neseženete tak výhodnou jízdenku či letenku.

Personaj iloj